Kim jestem?

Na co dzień można mnie znaleźć na YouTube. Prowadzę tam kanał Czerw Fantastyczny, gdzie rozmawiam z Wami o fantastyce w każdej formie, popkulturze i tworzeniu dobrych historii w tym o pisaniu książek. Zapraszam do oglądania, to najlepszy sposób, żeby dobrze mnie poznać!

Gdyby istniała diagnoza – uzależniona od tworzenia opowieści – miałabym ją wypisaną na czole. Uwielbiam świat wyobraźni. Tam wszystko jest możliwe. Możemy zostać przyjaciółmi seryjnego mordercy-altruisty, za pomocą zaklęć tworzyć mosty między światami albo zdobywać magiczne zamki. Nic nas nie ogranicza. Nie wiem, czy istnieje jakakolwiek inna rzecz na świecie, która nie zależy od ilości posiadanych pieniędzy, miejsca zamieszkania czy stanu zdrowia. Marzyć może każdy. Na upartego nie potrzeba nawet kartki ani długopisu. Wystarczy po prostu zamknąć oczy.

Już w pierwszej klasie podstawówki oznajmiłam rodzinie, że zamierzam napisać książkę. I napisałam. Składało się na nią 8 zapisanych ręcznie kartek z drukarki i opowiadała o dziewczynce, która poleciała samolotem do magicznej szkoły; zdecydowanie nie wygrałaby żadnego konkursu literackiego, nawet dla dzieci. Zwłaszcza, że inspiracja Harrym Potterem była… ekhem, powiedzmy, że mniej niż subtelna.

Czas, w którym nie tworzę nowych odcinków na kanał i nie piszę książek, poświęcam na szermierkę. Kiedy miałam 17 lat, zaczęłam ćwiczyć Nowoczesną Szermierkę Klasyczną (MCF) i nigdy nie przestałam.

Szermierka to (moim zdaniem) najwspanialszy sport na świecie!

Pozwólcie mi wyliczyć, dlaczego ktoś miałby wznosić peany na temat okładania się nawzajem kawałkami stali. Szermierka to najszybszy sport świata. Wymaga niezwykle szybkiego myślenia w zmiennych warunkach. Równocześnie to naprawdę zdrowy sport, amatorsko można ją uprawiać aż do późnej starości! Dzięki zastosowaniu broni to jedna z nielicznych konkurencji sportowych, w których kobiety mogą walczyć z mężczyznami na niemalże równych warunkach. Uważam, że nie można jej też odmówić klasy i elegancji. Widok dwóch szermierzy, stających naprzeciw siebie, pozdrawiających się krótkim skinieniem broni, ma w sobie coś niezwykłego.

Swego czasu tworzyłam też kanał na YouTube poświęcony szermierce (po angielsku, ale dużo filmów ma polskie napisy.) Zapraszam serdecznie każdego zainteresowanego tematem, co prawda ostatnio nie powstają nowe filmy, ale nie jest powiedziane, że kiedyś do tematu nie wrócę (na przykład kiedy moja doba rozciągnie się wreszcie do 30 godzin 😄).

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda Nowoczesna Szermierka Klasyczna, to pod artykułem podrzucam Wam film z Mistrzostw Polski w MCF. Pamiętajcie, o włączeniu polskich napisów! Film pokazuje walki rozgrywane w 3 konkurencjach (szabla, szpada i rapier z lewakiem). Tak się składa, że miałam przyjemność zostać prezenterką, więc to trochę tak, jakbym mówiła do każdego z Was. Na końcu kilka wpadek z produkcji (a wszyscy wiemy, że wpadki są najlepsze), więc warto dooglądać do końca!